Pomník J. Š. Baara
Na Chodsku je mnoho míst, odkud je krásný výhled. Jedno však mezi nimi vyniká, a to nejenom svým názvem. Když jede člověk po komunikaci č. 189, která vede z Klenčí pod Čerchovem k hraničnímu přechodu Lísková, nemůže určitě toto místo minout. Nedaleko od silnice stojí známý pomník J. Š. Baara.
Když nekorunovaný král Chodska 24. října 1925 zemřel, rozletěla se tato zpráva nejenom čtenářskou obcí, ale i mezi širokou veřejnost. Iniciativa Baarových obdivovatelů začíná hned po jeho pohřbu, kdy se na radnici scházejí Baarovi přátelé, aby ustavili zvláštní výbor pro postavení pomníku na Výhledech, na místě, které J. Š. Baar rád navštěvoval. Avšak trvá ještě osm dlouhých let, než se jim podaří sehnat potřebných sto čtyřicet dva tisíce korun. Zápas za docenění a zvěčnění Baarovy osobnosti a jejího odkazu vrcholí paradoxně v roce 1933, kdy se v Německu stává říšským kancléřem Adolf Hitler. Jeden člověk Chodsko celý život miloval a druhý se v roce 1938 zaslouží o to, že je tato část území odtržena od Československé republik
Zájem o osobnost J. Š. Baara neutichal ani v letech následujících. V neděli 14. června 1936 byla založena Baarova společnost. K Baarovi se ovšem nehlásili obyčejní lidé, ale i organizované skupiny. Od října 1939 neslo Baarovo jméno i domažlické gymnázium. To se samozřejmě nemohlo líbit představitelům nacistického Německa, kam v rámci zabrání Sudet oblast následně připadla. Obavy o zničení pomníku přiměly Baarovo kuratorium (starosta obce, ředitel školy a místní farář) a přátele
J. Š. Baara k zajímavému činu. Domažlický stavitel Alois Procházka přivedl 22. listopadu na Výhledy pracovní četu, která za pomoci vojáků sejmula 1,7 tuny vážící sochu a na vojenském autě ji převezla do Chodského hradu v Domažlicích. Rozloučit se s Baarem na Výhledy přišlo toho dne mnoho lidí.
Pane Bože!
Všecky struny v srdci mém již popraskaly.
Jedna jediná mi zbyla.
Miluješ-li mě – dej – abych směl na ni zahrát
píseň o lásce k této tvrdé kamenité zemi.
A když jednou člověk je na místě, které se jmenuje „Výhledy“, měl by se pořádně rozhlédnout. Naskýtá se mu totiž pěkný výhled na Domažlice, Český les, část Šumavy i Bavorského lesa, na Trhanov, Chodov, Hrádek. Výhledy jsou též významný turistický bod Chodska (705 m.n.m.), kam vede po zelené značce z Klenčí pod Čerchovem „Baarova stezka“ v délce necelých 3 kilometrů. Z Domažlic je to po červené asi 11 kilometrů, po modré sem lze přijít z Capartic.
V okolí pomníku je též na jedné straně menší památník americkým vojákům a na druhé rudoarmějcům.