2) Náměstí J. Jindřicha
Nacházíte se na náměstí Jindřicha Jindřicha. Nejstarší písemná zmínka o městečku, původně vsi Klenčí, se objevuje společně s dalšími jedenácti privilegovanými chodskými vesnicemi ve známé listině krále Jana Lucemburského datované do roku 1325. Po celý středověk až do roku 1630, kdy bylo Klenčí společně s celým historickým Chodskem dědičně prodáno Lamingenům, se ničím výrazně nelišilo od zbývajících chodských vsí. Ve 2. polovině 17. století se klenečskou vrchností stal podnikavý Wolf Maxmilián Lamingen, lidově řečený Lomikar, nechvalně známý z chodské rebelie. Na jeho přímluvu císař Leopold I. povýšil Klenčí na městečko, kterému byl v roce 1680 udělen znak a roku 1688 přidány trhy.
Na tomto místě stála „Stará radnice“. Šlo o barokní stavbu postavenou v letech 1770 až 1774. Součástí radnice byla i zdejší spořitelna umístěná v radním sále v prvním patře. V přízemí se nacházela šatlava, byt strážníka, kuchyně a potom také obecní knihovna. Po náletu amerického letectva 26. dubna 1945 byla radnice zničena a nebyla již obnovena.
Na náměstí se dochoval Baarům dům a stará hasičská zbrojnice, která byla v roce 2022 opravena a přestavěna na kavárnu. Přes silnice stojí Hotel Haltrava, kde sídlila v 16. a 17. stolení sídlila poštovní stanice a následně zájezdního hostinec „U Hausnerů“, neboli „U Johánesů“. Vlevo v parčíku roste „Lípa svobody“ vysazená v roce 1990 k památce Sametové revoluce ze 17.11.1989, vpravo v parčíku je pak „Lípa svobody“ vysazená k památce osvobození Klenčí americkou armádou 1. května 1945.
Na další zastavení jděte vpravo přes náměstí a dále nahoru po schodech.