3) Baarům dům
Výrazný patrový dům s mansardovou střechou vystavěný uprostřed klenečského náměstí v sobě ukrývá expozici Baarova muzea. Je nazýván Baarovým domem, protože ho kdysi vlastnil a přímo v něm bydlel významný klenečský rodák, kněz a spisovatel Jindřich Šimon Baar (*1869, †1925). Dům má poměrně bohatou historii. Byl postaven již počátkem 18. století a jeho prvním majitelem se stal kupec Jan Bílek. Baar koupil dům za 10 000 korun v roce 1915, řádně jej opravil, a v roce 1919 se sem nastěhoval. Již v roce 1909 jmenovalo klenečské zastupitelstvo Baara za jeho literární činnost čestným občanem městečka. Baar nakonec dům městečku Klenčí daroval pod podmínkou, že v něm zřídí trvalý památník s názvem Baarův dům, ve kterém bude knihovna s čítárnou a malé muzeum. Na údržbu domu neopomněl dárce zřídit finanční fond, do něhož vložil celý svůj majetek.
Za Protektorátu Čechy a Morava převezli obyvatelé Klenčí z obavy o zničení sbírek cenné exponáty z Baarova muzea na bezpečná místa. Po válce byla činnost muzea obnovena a expozice se rozšířila o materiály věnované hudebnímu skladateli a Baarovu příteli Jindřichu Jindřichovi a dalším významným osobnostem městečka i historii Klenčí samotného. Odkaz na stránky Baarova domu zde.
Vpravo nad Baarovo domem byla budova staré školy, kde se Jindřich Jindřich narodil. Dnes na jejím místě stojí budova bývalé záložny, kde sídlí úřad městyse. Na budově jsou umístěny pamětní desky hudebního skladatele Jindřicha Jindřicha (*5. 3. 1876) a deska věnovaná americké armádě osvoboditelce, obě vytvořil sochař Bohumil Zvěřina.
Nejstarší drobnou kamennou památkou umístěnou v parčíku naproti Baarovo domu je socha sv. Jana Nepomuckého věnovaná roku 1715 poštmistrem Františkem Pachmayerem.
Na další zastavení jděte nahoru po schodech, dále pak doprava po silnici až příjdete k dalším schodům, které vedou nahoru ke kostelu.