Číslo 8                                              www.klenci.cz                            srpen  2005

 

Zpráva ze zahraniční cesty

Návštěva v partnerské obci Dürrenroth ve Švýcarsku

Obec Klenčí pod Čerchovem má od roku 1998 partnerskou obec Dürrenroth ve Švýcarsku. Obec má okolo 1 200 obyvatel, leží v nadmořské výšce 400 – 980 m, ve zvlněné krajině velmi podobné naší, zhruba 50 km východně od hlavního města Bernu. Je tedy velmi podobná našemu Klenčí. Loni v srpnu se uskutečnila návštěva švýcarské delegace u nás a byla  dohodnuta naše návštěva v letošním roce v Dürrenrothu od 17. do 20. srpna.

            Naši partneři připravili bohatý program rozplánovaný na minuty. Po příjezdu a oficiálním přivítání panem obecním presidentem Fritzem Gerberem nás seznámili s obcí. V Dürrenrothu je základní škola 1.- 6. ročník (další studium absolvují žáci buď na reálce nebo gymnáziu v sousedním městečku Huttwil), obchod se smíšeným zbožím, pekařství, mlékárna s výrobou sýrů a dalších mléčných výrobků, řeznictví a obchod s průmyslovým zbožím. V obci působí praktický lékař. Seznámili nás s provozem ČOV. Občané platí za 1 m3 odebrané vody 5,90 SF. Průměrný plat v obci se pohybuje od 3 500 do 6 000 SF. Na území obce hospodaří 60 soukromých farem, jedná se o typicky zemědělskou oblast. Jako v celé Evropě mají zdejší zemědělci velké problémy. Mnoho mladých lidí odchází za snadnější obživou. Odpoledne jsme měli možnost navštívit výrobnu ementálského sýra v Affolternu. Provoz je uzpůsoben pro turistiku s návštěvností 300 000 návštěvníků ročně. Je zde představena jak moderní výroba, tak stará tradiční. Večer nám připravili hostitelé procházku lesy nad obcí s návštěvou nejstarší restaurace (s 300-letou historií). Překvapením bylo přivítání v perfektní češtině na desce před pensionem, dílo češky přivdané na sousední statek.

Dne 18. 8. jsme navštívili sklárnu v Hergiswilu s archivem výrobků, muzeem, restaurací, obchodem a dětským hřištěm. Všude je vidět snaha o maximální využití příjmů z cestovního ruchu, vše je přizpůsobeno návštěvníkům. Následoval výlet do horského sedla Sustenpass (2.224 m n.m.) s překrásnou vysokohorskou přírodou, k jezerům Brienzer See, Thuner See a na úbočí hory Niederhorn (1950 m).

Dne 19.8. nám naši přátelé představili Jezerní kraj (Seeland) v podhůří  švýcarské Jury, prohlídku zámeckého muzea v městě Nidau s expozicí o protipovodňových regulacích řeky Aare, vinice u Neuchatel See, prohlídku historického města Murtel se zachovalým středověkým opevněním.

Závěrečný večer zorganizoval na svém statku člen obecní rady Rüdi Neuenschwander s prezentací regionální kuchyně. Měli jsme možnost vidět, s jakou láskou se starají o svá zvířata, jak jsou hrdí na své grunty (jeho rod zde hospodaří od roku 1651), ale i jakou dřinou a starostí je práce na malé rodinné farmě.

V sobotu 20. 8. jsme se rozloučili a odjížděli domů.

Díky ubytování v rodinách jsme měli možnost seznámit se s běžným životem Švýcarů  kraje Ementhall. Naše návštěva byla prezentována v regionálním tisku.

                                                                                                          Karel Smutný

                                                                                                          starosta obce

x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x

 

SVOZ  NEBEZPEČNÝCH ODPADů

            Obec Klenčí pod Čerchovem  pořádá letos druhý sběr a svoz nebezpečných složek komunálních odpadů od občanů.

Termín a místo uložení nebezpečných odpadů :

13. září 2005 (úterý)  od 16.00 do 17.00 hod          

Černá Řeka – náves

                                                                       Černá Řeka – u horní autobusové zastávky

                                                                       Capartice – parkoviště u kiosku

                                                                       Výhledy – parkoviště před hotelem - zastávka

                                                                       Klenčí – skládka tříděného odpadu v Soutkách

Sbírán bude následující odpad :

*   AKU – baterie kyselé i alkalické                            *   lednice kompletní i nekompletní

*  suché galvanické články – monočlánky                    *   vyřazené televizory, obrazovky

*   plechovky a nádoby od barev                                *   staré léky

     (nebo zbytky barev a laků)                         *   vyřazené pneumatiky – BEZ RÁFKů

*   elektrotechnický odpad, rádia                                *   zářivky, monočlánky

*   nádoby od motorových olejů, fridexu apod.            *   pneumatiky

 

Svoz provádí pracovníci firmy LAZCE-GIS spol. s r.o., tel. 379 428 636, fax. 379 422 392

x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x

 

Informace pro majitele septiků,

kteří se dosud nemohli připojit na obecní kanalizaci.

Jak bylo přijato v usnesení ze 36. jednání zastupitelstva obce Klenčí pod Čerchovem dne 13. července, majitelům septiků, kteří se nemohli z objektivních důvodů (k blízkosti jejich objektu nebyla dosud vybudována nová kanalizace) připojit na obecní kanalizaci, bude uhrazena cena za dopravu pro vývoz obsahu septiku na čistírnu odpadních vod v Klenčí. Pokud budete dojednávat vývoz septiku, je dohodnuto s provozovatelem ČOV, že tato bude obsah septiků přijímat každou středu od 08.00 do 12.00 hodin. Jiný termín možný nebude. Zároveň při tomto vyvezení bude provedena evidence vývozu a na základě toho bude úhrada vývozu provedena.

x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x

 

VÝZVA

Při kontrole placení poplatků za odvoz komunálního odpadu členky kontrolního výboru s údivem zjistily, že mnozí naši občané nezaplatili částku na 2. pololetí roku 2005, ač je tato splatná do konce měsíce června. Proč ? Je to zapomnětlivostí nebo lajdáctvím, či snad dokonce snahou žít na úkor ostatních ? Je Vám jedno, co si o Vás druzí pomyslí ? Napravte svou pověst a čest tím, že co nejdříve dlužnou částku zaplatíte, a to do konce srpna 2005 !!!

                                                                                                          Jarmila Kulíková

předsedkyně kontrolního výboru

x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x

 

                                               Vážení občané,

stejně jako o loňském podzimu i letos byly pro Vás zabezpečeny ve spolupráci s firmou KOMINICTVÍ Suchý a syn Domažlice služby vymetání a kontrola komínů před zimní sezonou. Termín provedení akce je 6. září 2005. V případě zájmu o poskytnutí služby oddělte tento ústřižek a vyplněný jej odevzdejte do 5. září na obecní úřad.

 

 

………………………………….      ………..………………………..       ………………………..

Příjmení, jméno, podpis                                adresa                                        počet komínů

x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x

 

Pěší pouť do Furthu.

Klub českých turistů Domažlice srdečně zve zájemce k účasti na Pěší pouti z Klenčí do Furthu.

Pouť se uskuteční dne 17. září 2005 od hřbitova v Klenčí. Zahájení je ve 13.30 hodin krátkou vzpomínkou a poutníci se vydají přes Chodov a Pec ke kanálu Teplé Bystřice, kde bude krátká zastávka. Ti méně zdatní mohou z tohoto místa pro další cestu využít autobusu, ti zdatnější mohou pokračovat pěšky přes Ovčí vrch a Folmavu do Furthu, kam je předpokládaný příchod okolo 19. hodiny. Zde se následně koná ve hřbitovním kostelíku mše. Po mši je odjezd autobusem do Domažlic, pozvaní účastníci se zúčastní přijetí u pana Köglera a s nimi odjede autobus do Domažlic ve 22 hodin.

x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x

 

Klenčí a Dürrenroth

 

            V srpnu se zvýšil počet pěších turistů i turistů na kolech, kteří procházeli naší obcí. Snad to bylo tím, že v nedalekých Domažlicích proběhla Vavřinecká pouť spojená s Chodskými slavnostmi, snad také tím, že k moři zamířili Češi už v červnu a červenci a druhou část dovolené věnovali toulkám svou vlastí. Často se turisté se mnou dávali do řeči a chválili naši obec, že je pěkně upravená, v oknech plno květin a rovněž tak na zahrádkách či v květináčích kolem domů a vstupů. Samozřejmě mě jejich chvála těšila. Pak jsem jela na návštěvu naší družební obce Dürrenroth ve Švýcarsku a zjistila, že co se týče množství kvítím vyparáděných domů vede jaksi Dürrenroth. Teď si možná mnohý občan řekne – nojo mají více peněz a víc času než my, to se jim to zdobí domy. Jenže to se mýlí. Obec Dürrenroth je stejně velká jako naše, zemědělci a drobní řemeslníci se mají co ohánět. Jak jsme mohli pozorovat, neboť jsme bydleli v rodinách, jsou to lidičky nesmírně pracovití a také šetrní. Zařízení domácností je úplně stejné jako u nás. Ať už je to vybavení kuchyně, obýváku, ložnice a dětských pokojů. Používá se opravený nábytek po předcích (skříně, stoly, židle) právě v dětských pokojích, nikoliv jako módní starožitný kousek doplňující reprezentativně obývák. Nemají výhodu společného stravování ani ve školce, ani ve škole, ani v zaměstnání. Placená mateřská dovolení je pouze půl roku. Co se týče domů, žijí hodně v domech ze dřeva, jak nám řekli až 200 let starých, které jsou pěkně udržované, ale také v nově postavených, zachovávajících ráz okolo stojících starobylých stavení. Můj dojem ale je, že v naší obci se staví nových rodinných domů více. Chalupy jako rekreační objekty tam nejsou. Rovněž chatové osady jsme nikde neviděli, a to jsme jezdili do hor a k jezerům. V zahradách u domů pěstují Dürrenroťané (a nejen oni) zeleninu (skladba jako u nás), obklopenou kytičkami. A opět jsou to naše známé  :  floxy, mečíky, afrikány, lobelky, salvie, cinie, montbrecie. V oknech domů jsou nejen převislé muškáty, ale i záplava obyčejných muškátů, hodně petunie a růžové sestavy letniček, které pěstují i na zahradě a v nádobách na zápraží. Dům bez květin je skutečně výjimkou. Jak jsme se od našich dürrenrothských přátel dozvěděli, na dovolenou jezdí až v říjnu (pokud na ni jedou), až je po hlavní práci a po sklizních. Když nás zajímalo, kdeže je to pověstné švýcarské bohatství, bylo nám řečeno, že bohatstvím oplývá jen hrstka lidí a ostatní Švýcaři musí tvrdě pracovat a velmi šetřit. A to čím dál tím víc. Mnoho malých podnikatelů je dušeno nadnárodními řetězci, které unie neunie pronikají všude (Švýcarsko není členem Evropské unie).

            Na závěr chci jakožto členka zastupitelstva obce poděkovat všem občanům Klenčí, Capartic a Černé Řeky, kteří květinovou výzdobou  svých domů a jejich údržbou a údržbou okolí svého domu přispívají k tomu, aby se naše obec líbila nám všem, návštěvníkům odjinud a byla v kráse životního prostředí na evropské úrovni.

                                                                                              Jarmila Kulíková – členka zastupitelstva

                                                                                                     Obce Klenčí pod Čerchovem

x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x

 

Firma ELEKTRO MLEZIVA nabízí služby :

-                     montáže elektro a hromosvodů

-                     montáže chladící a dojící techniky

-                     výroba rozvaděčů

-                     prodej elektro materiálu

-                     revize elektroinstalací a hromosvodů

-                     projekty elektroinstalací a hromosvodů

Sídlo firmy  :  Chrastavická 216, 344 01 Domažlice,  Telefon a fax :    379 725 170

x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x

 

Lhostejnost, pohodlnost, neúcta ?

Jako mnozí z nás i já bývám návštěvníkem našeho hřbitova a nelíbí se mi, jak se tam chováme a co vše je zde k vidění.

            Jistě, v úvodu je třeba říci, že obecní úřad stojí v nezáviděníhodné situaci ve volbě a získání vhodného pracovníka jako správce pohřebiště. Není to práce nic atraktivní, o to větší musí být spolehlivost. Ale to ponechme obecnímu úřadu. Je zde však ještě otázka, jak my, občané, pomáháme toto řešit. Ničím nebo jen málo a mnohdy i nezodpovědným jednáním a naší pohodlností.

            Uvedu jen několik málo příkladů.

1.                  Kontejner – mnohým z nás slouží pro odpad a jiné, co už dosloužilo a všechno nepotřebné v domácnosti a ne pro potřebu pohřebiště.

2.                  Stojan s vodou – zde se povalují vypálené obaly od svíček, co už na hrobě nepotřebujeme.

3.                  Hlavní kříž – tady v keři a jeho listoví odložíme vše, co patří do kontejneru 

4.                  Panel pro urny – i zde jsou pohozené obaly od svíček, uschlé kvítí a různé sklenice.

A vrchol všeho – vysypaná omítka a obklady koupelny či kuchyně ( v množství z přívěsu za osobní auto nebo dodávku ) na roku hřbitovní zdi u prvního vchodu.

A tak nastupuje starosta s multikárou, aby odpad odvezl a uklidil. To bylo jen několik nešvarů. Někteří mi jistě dáte za pravdu, že nebylo všechno špatné, co se v obci dělalo ještě před několika léty.

Tehdy jsme pomáhali každý podle svých možností a sil a hlavně ten, kdo měl svoji obec rád a také to bylo i na vzhledu obce vidět.

Nejen občané, ale možná i výbor pro rozvoj obce by si měli sáhnou na dno svého svědomí.

Výbor pro rozvoj obce dovede organizovat vzpomínková setkání generálů, politiků různých stran i veřejných osobností, výbor dovede uskutečnit i zájezdy do zajímavých míst naší země, jistě by dovedl pomoci i v tomto problému.

Jsem přesvědčen, že výbor pro rozvoj obce má mnohem širší poslání ve své činnosti směrem k obci a jejímu vzhledu.

Tedy, je potřeba přiložit ruku k dílu, vtáhnout občana pro veřejnou práci a být mu vzorem, možná by se mnohý z nich zastyděl a své chování změnil.

Není účelem článku vyvolat nezdravou polemiku o tom co já, co ty, my a obecní úřad, ale skutečně pomoci obci, zachovat úctu, vážnost a důstojnost k těm, kteří už nejsou mezi námi. Mám zato, že náš hřbitov si zaslouží více naší ohleduplnosti, už i proto, že jsou zde uloženi nejen naši blízcí, ale i velikáni  a kulturní osobnosti naší minulosti, narození nebo žijící v našem městečku.

Náš hřbitov je i cílem návštěvníků Klenčí a Chodska vůbec, řekl bych i vizitkou Klenčí.

Spoluobčané, prosím, zamysleme se i nad touto skutečností a nedělejme obci i sobě ostudu svým jednáním.

Ne každý se může pochlubit tím, že žije v malebném Baarovo městečku Klenčí a buďme si toho také plně vědomi.

Jestliže Vám občanům tento můj poznatek něco dal či přinesl, potom splnil své poslání a i mé přání.

                                                                                                    Jakub Ledvina, Capartice

x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x

 

Sdělení Okresního výboru Českého červeného kříže v Domažlicích.

Okresní výbor Českého červeného kříže v Domažlicích sděluje všem zájemcům a dárcům krve, že v Klenčí se uskuteční do konce roku následující odběry krve  :

            Datum                        Místo

            12. září            Masarykova základní škola v Klenčí pod Čerchovem

            12. prosince                 Masarykova základní škola v Klenčí pod Čerchovem

x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x

 

Změna prodejních hodin v lékárně

v Klenčí pod Čerchovem

Lékárna v Klenčí pod Čerchovem upravuje prodejní dobu takto  :

pondělí – pátek                      07.00 – 12.00 hodin   12.30 – 16.30 hodin

x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x

 

Zprávy z výboru pro rozvoj obce

-                     V sobotu 27. srpna začíná slavnostní vernisáž Výstavy obrazů Evy Vackové (viz pozvánka na jiném místě tohoto vydání Čakanu). Srdečně zveme všechny občany.

-                     Na konec září připravujeme prohlídku videonahrávky a fotografií z naší červnové návštěvy partnerské obce Kleneč pod Řípem. Součástí bude i ochutnávka Roudnického zámeckého vína.

-                     Na sobotu odpoledne 1. října jsme připravili pro občany autobusový zájezd do Spáleného Poříčí, kde působil dva roky J.Š.Baar. V doprovodu fundovaných průvodců bude možné navštívit pozdně gotické děkanství s pamětní síní J.Š.Baara, renesanční zámek postavený na místě gotické tvrze, novorenesanční přestavbu barokního kostela, židovský hřbitov a historický střed města. Spálené Poříčí má titul historické město roku 2003. Zájemci se mohou přihlásit (či dozvědět podrobnější informace) na tel. čísle : 604 513 923 – Jiří Anderle

-                     V sobotu 13. srpna se uskutečnila v sále hotelu U nádraží beseda o ochraně životního prostředí, přírody a zvířat. Naše poděkování patří firmě ELEKTRO MLEZIVA, Chrastavická 216, 344 01 Domažlice za poskytnutí prostředků k zajištění besedy

Jiří Anderle – předseda výboru

x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x

 

Znáte svůj kraj - Český les?

     Žijeme v Českém lese. I když to někomu připadá samozřejmé, seznamujeme se stále víc a hlouběji s prostředím, ve kterém jsme se narodili, kde pracujeme, nebo vychováváme svoje děti. Český les je jedním z nejkrásnějších míst v naší republice. Táhne se od Všerubského průsmyku po Dyleňský les v délce osmdesát dva kilometry podél hranice s Německem. Dodnes si uchovává krajinný půvab, místy i hodně opuštěný a tajemný ráz. Zdejším obyvatelům odjakživa slunce zapadalo každodenně nad hradbou hraničních hor. Celá oblast je poseta nádhernými památkami, návštěvník se může toulat krajem od jednoho zámku nebo hradu k druhému, navštěvovat města a těšit se z klenotů architektury a výtvarného umění. Nejznamenitější hodnotou našeho kraje je však právě to, co se skrývá v jeho názvu - les. V letošním roce byl Český les vyhlášen Chráněnou krajinnou oblastí. Při této příležitosti vyšla v nakladatelství Baset výjimečná kniha, popisující podrobně přírodu, dějiny, kulturu, obyvatelstvo, památky, města a městečka celé této naší oblasti. Kniha má téměř devět set stran a obsahuje podrobně všechny důležité informace. Neměla by chybět v knihovně žádné rodiny, která chce pěstovat lásku k rodnému kraji.

 

Informace pro případné zájemce:

Knihu si lze objednat na adrese:

Nakladatelství BASET

Plovdivská 3400

143 00 Praha 4

tel.: 244 402 706-7

fax: 244 402 706 

e-mail: baset@ok.cz

www.baset.cz

běžná cena: 1 380,-Kč

cena u nakladatele: 1 200,-Kč + dárek DVD o Českém lese

(poštovné a balné zdarma)  

 

x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x

CHODSKÁ létobabí LýŽE

          28.9.2005 Klenčí pod Čerchovem, asfaltová trať kolem hospody U Psůtků  

Povinná výbava, podmínky závodu, zákazy, povinnosti pořadatelů

 

Povinná výbava

-          tříčlenné družstvo /může být smíšené/

-          plná zimní výbava jakéhokoliv stáří a typu /čepice, brýle, zimní bunda, rukavice atd./,

ve které je povinen závodník proběhnout celou trať a setrvat v ní do ukončení rozběhu jeho štafety

-          batoh s náhradním ošacením pro případ vyšších mrazů na trati

-          klasické lýže na asfalt min. délky 1,5 m

-          hůlky min. 1 ks, jakéhokoliv typu a délky

-          sada mazání /poradenská služba p. Venclů/

-          maskovaní závodníci vítáni

Podmínky závodu

-          každý člen družstva – štafety běží jedno plné kolo start – cíl

-          místo štafetového kolíku je povinen vyžahnout 0,5 l piva ( jedenáctka Chodovar ), ženy 0,3 l, pouze z vážných zdravotních důvodů 0,5 l plnotučného mléka / musí být uvedeno na přihlášce – povoluje výkonný ředitel závodu/

-          po ukončení tohoto úkonu může vybíhat další člen štafety

-          ukončení rozběhu štafety znamená: dopití nápoje posledního člena štafety a jeho proběhu čáry start – cíl na rampě

-            vítězné štafety rozběhů postupují do závěrečného finálového běhu, vítězové jednotlivých finále v průběhu 5 let postupují do mezinárodního závodu běhu Klenčí – Waldmünchen – Klenčí v parném létě

-          používání reklam neslučujících se se závodem na svršcích závodníků a jejich sportovním náčiní může být umožněno pouze se souhlasem  výkon. ředitele závodu na základě předání patřičné obálky do jeho rukou

-          lomové body tratě budou vyznačeny živými záchranáři

-          předložit kopii dokladu o platné životní pojistce nebo čestné prohlášení o její existenci

-          plné respektování pokynů rozhodčích a záchranářů

-          povolený věk závodníků  18 – 124 let /výjimky povoluje pouze výkon. ředitel závodu po schválení hlavním lékařem  závodu/

-          podstoupení lék. prohlídky v době prezentace u hl. lékaře závodu /cena prohlídky zahrnuta ve startovném/, na požádání též urologické a gynekologické vyšetření

-          využívání značených a vyjetých stop

-          v případě mlhy je každý účastník povinen rožnout koncové mlhové světlo /červené/

-          při vážném poškození trati závodníkem je povinen na pokyn starosty nášeho městečka zajistit opravu příslušného úseku komunikace u příslušného cestáře na své náklady

-          účast při kulturním programu před a po skončení závodu je povinná

-       pro používání radiokomunikačních přístrojů je povolena frekvence 965 MHz – 1128 MHz - výjimky povoluje pouze výkon. ředitel závodu

-       každý účastník odstraní z trati svoji zničenou či jinak poškozenou výstroj, pokud tak neučiní provedou tento úkon záchranáři, účastníku bude posléze vyměřeno záchranářské penále v hostinci

-          v případě příznivých sněhových podmínek se závod nekoná

-          předání put. poháru vítěznou štafetou do hospody U Psutků k celoročnímu vystavení,

-                po vítězství družstva - štafety ve třech ročnících závodu jdoucích po sobě přechází putovní pohár do majetku tohoto družstva, družstvo musí obsahovat alespoň dva stejné členy a soutěžit pod stejným názvem po tyto tři roky   

-            naplnění  put. poháru lahodným mokem – zajistí vítězné družstvo

-            vítězné štafety rozběhů postupují do závěrečného finálového běhu, vítězové jednotlivých finále v průběhu 5 let postupují do mezinárodního finále běhu Klenčí – Waldmünchen – Klenčí

-            všichni účastníci startují na vlastní nebezpečí

Zákazy

-          používání kolečkových lyží

-          podbití kluzných ploch lyží         

-          svlékání, odhazování svršků na trati a jakékoli odhalování

-          rvaček na trati /mimo trať se povoluje/

-          zahraničních maziv

-          vstupu zjevně podnapilým běžcům na trať

-          demolování hostinského zařízení

-          napadání pořadatelů včetně sládka  /Jiřího Plevky /

-          milostných styků konkurenčních štafet na trati /mimo trať povoleny/

-          ničení lyžařských stop

-          návštěvy jiných restauračních zařízení – týden před a týden po závodě, kontrola bude provedena čestným prohlášením účastníků  závodu

-          podávání jiných než positivních zpráv veškerým sdělovacím prostředkům o průběhu závodu

 

Povinnosti pořadatelů

-        zajistit řádný průběh závodu – v případě, že se to nepodaří - abdikovat

-        zajistit řádný hospodský kulturní program

-        vybrání startovného

-        utracení startovného

-        určení vítězné štafety

 

Vládní tým: 

president – Pavel Morysek

výkonný  ředitel závodu – Zdeněk Mareš

hlavní rozhodčí – Dušan Kopča

vrchní inspektor trati – Pavel Fišer

ředitel tisk. střediska – L. Marešová

hlavní startér – Karel Smutný

hlavní lékař – Dr. Jan Holoubek

umělecký dokumentarista – Ing. Pavel Honzík

letecký dohled nad tratí – Jaromír Pauer

vrchní meteorolog – prozatím nestanoveno ( dostane ho ten, kdo zaručí stálé počasí )

velitel odtahového družstva – Libor Váchal 

vrchní vrchní  a úsek zásobování – Hospoda u Psůtků

kontrola kvality piva – sládek  Jiří Plevka z Chodové Plané

 

                                                  Dne 22.8.2005 schválil

 

                                                                                                   Pavel Morysek

                                                                                    President CHODSKÉ létobabí LýŽE

x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x

 

Výbor pro rozvoj obce zastupitelstva Obce Klenčí pod Čerchovem

si Vás dovoluje pozvat na

VÝSTAVU  OBRAZŮ  EVY  VACKOVÉ

na Staré poště (v dolní části náměstí)

v Klenčí pod Čerchovem

od 27.srpna 2005 do 25.září 2005

slavnostní vernisáž  :  sobota 27.srpna ve 14.00 hodin

OTEVŘENO        :               PO          14.00 – 17.00 hodin

                                              ST           14.00 – 17.00 hodin

                                              SO          14.00 – 17.00 hodin

                                              NE          14.00 – 17.00 hodin

Případně dle dohody na tel.č. :   604 513 923 – Jiří Anderle, předseda výboru